Základy úspěšného řízení projektů

(pro neoficiální projektové manažery)

Manažeři a pracovníci z různých pozic ve firmě se dnes běžně podílí na menších i větších projektech. Velké projekty bývají profesionálně řízeny − ale jak je tomu u menších projektů, zvláště interních? Často pro ně nejsou odsouhlasené požadované výstupy, nejsou zvládána rizika, plány jsou neúplné, změny probíhají nekontrolovaně. přitom dopady neefektivního nebo dokonce neúspěšného řízení projektů jsou obrovské: nejde jen o náklady, nedosažení cílu projektu nebo ztráty času, ale také o snížení ochoty lidí podílet se na dalších projektech.

Zodpovědnost za tyto projekty mnohdy nesou lidé, kteří dělají, co mohou, ale nevědí, jak k řízení projektu přistupovat, schází jim potřebné dovednosti a nemají k dispozici vhodné nástroje. Školením pro řízení projektů buď neprošli vůbec (pro menší projekty to přece není nutné), nebo své znalosti nedokážou na menší projekty aplikovat.


O semináři

Seminář Základy úspěšného řízení projektů je vhodný pro každého, kdo chce zdokonalit své schopnosti pro vedení malých a středních projektů, a pro ty, kdo chtějí efektivně řídit své pracovní povinnosti a organizovat si práci formou projektů −  aniž by byli oficiálními projektovými manažery.

Všem účastníkům nabízí praktický přístup k řízení projektů, který kombinuje uznávaná doporučení PMI (Project Management Institute) s osvědčenými přístupy FranklinCovey. Společnost FranklinCovey je certifikovaným dodavatelem vzdělávacích programů PMI, největšího profesního sdružení projektového řízení. 

Stáhněte si prospekt v pdf


Obsah semináře

Seminář Základy úspěšného řízení projektů umožní účastníkům osvojit si přístupy, zvládnout dovednosti a naučit se používat nástroje, díky kterým budou schopni řídit menší nebo středně velké projekty. Naučí je uplatňovat strukturovaný proces a důsledně dotahovat  projekty do úspěšného konce. Velkou pozornost věnujeme roli manažera projektu jako lídra, který staví vedení projektu na neformální autoritě, spíše než na formální pozici.

Struktura semináře vychází z procesu řízení projektů, který zahrnuje pět fází: zahájení, plánování, realizace, sledování a kontrola, a uzavření:

Struktura%20řízení%20projektu

Prohlédněte si materiály pro účastníky


Délka a cena semináře 

Seminář doporučujeme pořádat ve formě dvoudenního workshopu, kde účastníci pracují na konkrétních projektech, které budou následně realizovat. Pro zvýšení dopadů do praxe je seminář zasazen do pětitýdenního rámce.

Pro absolventy
 

Kalendář akcí

Nyní neplánujeme žádná školení. V případě zájmu, nám napište.