Radek Maňásek

Radek MaňásekRadek Maňásek se podílel na založení zastoupení FranklinCovey pro Českou a Slovenskou republiku v roce 2002 a od té doby jako lektor a konzultant provází semináři a poradenstvími celou řadu klientů.

Na konci 90.let Radek 4 roky vedl tým lektorů, zejména v oblasti dovedností (obchod, management). Významnou pětiletou zkušeností v jeho kariéře byla společnost Minolta, jak s oblibou říká „druhá vysoká škola“. Dala mu rozměr mezinárodní firmy a objevení schopnosti budovat téměř „na zelené louce“ (vybudoval zde prodejní kanál nepřímého prodeje). Před Minoltou pracoval pro společnost Texas Instruments.

Vystudoval FE VUT v Brně, fakultu elektrotechnickou, obor počítače. Dále pak studoval MBA, The Open University Business School, dosažení druhé úrovně „The Professional Diploma in Management“ a mnoho dalších seminářů souvisejících s managementem, lidským potenciálem.

Ve FranklinCovey pracuje se všemi typy klientů – společným pojítkem je pro ně chuť se měnit, probouzet a naplňovat potenciál svůj i lidí kolem. Patří mezi ně např. společnosti Honeywell, AV Media, Siemens, ČSOB, ADW Group a další.

 „7 Návyků skutečně efektivních lidí pro mne byla zlomová kniha. Díky ní jsem začal hodně uvažovat o smyslu svého života a snad to nebude znít nadneseně, jsem rád, že jsem ho našel. Věta, která mi často připomíná směr a důležitost zní: ‚Moudrost koná bez nároku na odměnu a proto nemusí na sebe ukazovat.‘“  radek.manasek@franklincovey.cz